Управління екології та природних ресурсів. Миколаївська область, Україна » Новини
Українська | Русский | English
Головна Про управління Повідомлення Новини

Новини

Перелік відомостей про декларації про провадження господарської діяльності, подані суб’єктами господарювання до управління екології та природних ресурсів Миколаївської обласної військової адміністрації на заміну дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, доступний за посиланням: docs.google.com/document/d/1-EJ8e34QzjHPhn3V_NwJ2Jki50Y_YcBN/edit

  Спеціальна доповідь Верховної ради України з прав людини щодо стану додержання прав громадян на чисту та доступну воду в умовах дії правового режиму воєнного стану
Формат: PDF | Добавлен: 02/07/2025 15:27:56
3545Kb Скачать скачать

Всесвітній день водно-болотних угідь

01/02/2019

2 лютого відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь. У цей день 1971 року прийнята Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення. Щорічно до святкування обирається новий актуальний лозунг. У 2019 році свято проходить під девізом «Водно-болотні угіддя та зміни клімату». Водно-болотні угіддя є важливим інструментом протидії змінам клімату і шляхом ефективного управління цим резервом та недопущення виснаження водно-болотних угідь можна вплинути на кліматичні зміни. Основною ідеєю тезису є підкреслення важливості збереження екосистем водно-болотних угідь через їх надзвичайно значущу роль у складних процесах регулювання багатьох змін у природних екосистемах, в тому числі шляхом пом’якшенні посухи, здатності поглинати сполуки вуглецю, зменшенні впливу повеней та штормів.

    Відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь має на меті привернути увагу громадськості до проблеми збереження водно-болотних угідь та значення самих водно-болотних угідь в збереженні існуючого навколишнього природного середовища.

На території Миколаївської області частково розташовані два водно-болотні угіддя міжнародного значення – Тилігульський лиман та Ягорлицька затока, які є дуже важливими природними територіям для збереження біологічного різноманіття та підтримки клімату регіону.

Здатність водно-болотних угідь до накопичення та зберігання води, забезпечення її природного очищення дуже важлива для Степу, де останнього часу все гостріше постає питання дефіциту водних ресурсів. Водно-болотні угіддя мають дуже важливу здатність регулювати таке негативне явище як посухи та підтримувати біорізноманіття, в тому числі багатьох видів коловодних птахів, як перелітніх так і осілих.

Частина території водно-болотних угідь Миколаївщини також входить до Смарагдової мережі Європи, що підкреслює їх цінність.

Збереження водно-болотних угідь з їх унікальною флорою та фауною, раціональне господарювання на цих територіях в Миколаївській області є виключно важливими завданнями.

 

Всі новини →