Управління екології та природних ресурсів. Миколаївська область, Україна » Природно-заповідний фонд » Перспективи розвитку
Українська | Русский | English
Головна Про управління Новини Діяльність регіональних ландшафтних парків

Перспективи розвитку

 

 У Миколаївській області ведуться постійні роботи щодо збільшення площі природно-заповідного фонду.

Державною стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року передбачено збільшення площі природно-заповідного фонду Миколаївщини до 8,9% від її загальної площі. З метою реалізації зазначеної стратегії в Миколаївській області рішенням обласної ради від 16.04.2015 № 9 затверджено стратегію розвитку Миколаївської області на період до 2020 року, де відповідний показник заповідності також зазначений.

Однак досягнення визначеного Державною стратегією показника ускладнене високим ступенем господарської освоєності території області. Кількість земель, що можуть бути включені до складу природно-заповідного фонду області та відповідають необхідним для заповідання критеріям на території Миколаївщини обмежена. Додатково ускладнює процес заповідання відсутність підтримки створення нових територій та об’єктів ПЗФ на рівні окремих землекористувачів та служб, якими не надаються відповідні погодження.

Управлінням екології та природних ресурсів Миколаївської облдержадміністрації здійснюються комплексні заходи згідно з вимогами чинного природоохоронного законодавства щодо забезпечення збільшення площі природно-заповідного фонду Миколаївської області.

У 2010 році створено 4 об’єкти природно-заповідного фонду загальною площею 404,8 га; у 2011 – регіональний ландшафтний парк «Висунсько-Інгулецький», загальною площею 2712,6 га; у 2013 році - 5 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 957,22 га.

 Таким чином, з 2010 року створено 4 479,42 га природно-заповідного фонду.

Динаміка збільшення площі ПЗФ області, 2010 – 2015рр.

2015 року розроблено проекти створення трьох нових об’єктів природно-заповідного фонду, загальною площею біля 1300 га, на даний час ведуться роботи щодо їх остаточного погодження та створення у встановленому законом порядку. На 2016 рік заплановано розробити проекти створення 8 об’єктів ПЗФ загальною площею понад 4 тис.га.