Homepage | News | Message | About Department |
01/02/2019
2 лютого відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь. У цей день 1971 року прийнята Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення. Щорічно до святкування обирається новий актуальний лозунг. У 2019 році свято проходить під девізом «Водно-болотні угіддя та зміни клімату». Водно-болотні угіддя є важливим інструментом протидії змінам клімату і шляхом ефективного управління цим резервом та недопущення виснаження водно-болотних угідь можна вплинути на кліматичні зміни. Основною ідеєю тезису є підкреслення важливості збереження екосистем водно-болотних угідь через їх надзвичайно значущу роль у складних процесах регулювання багатьох змін у природних екосистемах, в тому числі шляхом пом’якшенні посухи, здатності поглинати сполуки вуглецю, зменшенні впливу повеней та штормів.
Відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь має на меті привернути увагу громадськості до проблеми збереження водно-болотних угідь та значення самих водно-болотних угідь в збереженні існуючого навколишнього природного середовища.
На території Миколаївської області частково розташовані два водно-болотні угіддя міжнародного значення – Тилігульський лиман та Ягорлицька затока, які є дуже важливими природними територіям для збереження біологічного різноманіття та підтримки клімату регіону.
Здатність водно-болотних угідь до накопичення та зберігання води, забезпечення її природного очищення дуже важлива для Степу, де останнього часу все гостріше постає питання дефіциту водних ресурсів. Водно-болотні угіддя мають дуже важливу здатність регулювати таке негативне явище як посухи та підтримувати біорізноманіття, в тому числі багатьох видів коловодних птахів, як перелітніх так і осілих.
Частина території водно-болотних угідь Миколаївщини також входить до Смарагдової мережі Європи, що підкреслює їх цінність.
Збереження водно-болотних угідь з їх унікальною флорою та фауною, раціональне господарювання на цих територіях в Миколаївській області є виключно важливими завданнями.