Управління екології та природних ресурсів. Миколаївська область, Україна » Новини
Українська | Русский | English
Головна Про управління Новини Діяльність регіональних ландшафтних парків

Новини

25 листопада – 10 річниця створення Регіонального ландшафтного парку «Висунсько-Інгулецький»

25/11/2021

 

10 років тому рішенням Миколаївської обласної ради створено п’ятий регіональний ландшафтний парк «Миколаївщини» - «Висунсько-Інгулецький». Територія площею 2712,6 га включає цінні природні комплекси у долинах річок Висунь та Інгулець. Знаходиться у Березнегуватській територіальній громаді Баштанського району.
Межі Парку встановлені на місцевості.
10 років від створення, 10 років без спеціальної адміністрації. Поточного року неодноразово підіймалося питання про необхідність створення юридичної особи - установи. 9 листопада на нараді під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Решетілова Г.О., за участі депутатів Миколаївської обласної ради, зокрема, голів постійних комісій Ряжських А.А., Андрєєва Д.М., керівників установ природно-заповідного фонду обговорено можливості створення адміністрації.
Територія регіонального ландшафтного парку має своєрідну територіальну структуру – 32 земельні ділянки, що вдалося погодити із пропонованого цілісного масиву на етапі розробки проекту його створення. Велику роль у створенні парку відіграв Фалілєєв В.Б., екс-голова Березнегуватської райдержадміністрації, який наполегливо відстоює ідею збереження Повисуння. До погодження і створення, і встановлення меж залучалося багато спеціалістів.
Створення та функціонування адміністрації дозволить налагодити систему охорони цінних природних комплексів та проводити еколого-просвітницьку діяльність, зберегти на благо громади природні угіддя.
Регіональний ландшафтний парк «Висунсько-Інгулецький» має значну фітосозологічну цінність. Тут зростає низка видів рослин та їх угруповань, які підлягають охороні відповідно до Червоної і Зеленої книг України, а також різноманітних міжнародних червоних переліків. Унікальною особливістю цього парку є те, що тут зростає велика кількість видів, включених до Світового червоного списку (9 видів) до Європейського червоного списку (8 видів). Фауністичний комплекс є типовим для Степової зони.
Вітаємо усіх причетних з річницею створення регіонального ландшафтного парку «Висунсько-Інгулецький».
Фото: Деркач О.

Всі новини →