Управління екології та природних ресурсів. Миколаївська область, Україна » Новини
Українська | Русский | English
Головна Про управління Новини Діяльність регіональних ландшафтних парків

Новини

День довкілля на Миколаївщині

29/04/2021

 

У третю суботу квітня відзначається Всеукраїнський день довкілля. З нагоди цієї дати протягом квітня проводиться низка практичних та екопросвітніх заходів.

10 квітня 2021 року Миколаївською облдержадміністрацією спільно з міською владою було проведено природоохоронну акцію у рамках глобального екологічного проєкту «Озеленення Планети», місією якого є висадження по всій планеті мільйону дерев. За сприяння комунальної установи «Миколаївські парки» на території заповідного об'єкта місцевого значення – парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва «Ліски» було висаджено 30 саджанців сосни звичайної, які були отримані у подарунок від Львівської обласної державної адміністрації.

Працівниками Миколаївського зоопарку підготовлено серію тематичних статей  до Дня довкілля «Що саме я можу зробити для збереження довкілля». Проведено низку онлайн-екскурсій на екологічну тематику по Миколаївському зоопарку у співробітництві з бібліотекою–філіалом 16 ЦБС для дорослих м. Миколаєва, відбулася радіоекскурсія. Оформлено тематичну рубрику на стенді «Новини зоопарку». Проведено в онлайн-форматі еко-акцію за участі юних біологів зоопарку «Що саме я можу зробити для збереження довкілля».

Національний природний парк «Бузький Гард» провів роботи з благоустрою на території Мигіївського природоохоронного науково-дослідного відділення, Співробітники брали участь в акції «Чисте довкілля – чисте сумління» - спільно з органами місцевого самоврядування прибрано сміття на окремих ділянках та висаджено саджанці дерев. 

Працівники регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» провели благоустрій ділянки рекреаційного пункту «Українська коса», висадили місцеві породи дерев та кущів в рамках  акції «1 мільйон дерев за 1 добу у 100 країнах світу». Ліквідували засміченість на окремих ділянках в рамках Всеукраїнської акції «За чисте довкілля».  Протягом квітня облаштовано штучні місця гніздування для птахів в озерах Тилігульського пересипу.

Фахівці регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса» очистили від сміття рекреаційну ділянку «Ковалівська» загальною площею 2 га. Зібрано та вивезено 40 пакетів сміття ємкістю 160 л. До акції приєдналися місцеві жителі. У Покровській ЗОШ проведено екозахід «День довкілля» на Кінбурнській косі, у т.ч. екологічну вікторину на кращого знавця природи Кінбурна та акцію на шкільному подвір’ї за участі молодших школярів, які прибирали територію, проводили підготовчі роботи та висаджували рослини

В акції національного природного парку «Білобережжя Святослава» «Чисточелендж по-Кінбурнськи» взяли участь учні Василівської та Покровської загальноосвітніх шкіл, які спільно з дорослими прибирали сміття на окремих ділянках сіл та біля домівок. Під час акції національного природного парку «Білобережжя Святослава» «Посади дерево – збережи природу» в рамках Всеукраїнського руху «Greening of the Planet» на території Покровського та Покровсько-Хуторського природоохоронних науково-дослідних відділень висаджено саджанці та жолуді дубу черешчатого на територіях, що постраждали від пожеж 2020 року в районі урочище Комендантське. Для відновлення літорального валу висаджено кореневища колосняка приморського.

«Довкілля починається з мене!» - під таким гаслом 17-18 квітня відбувся екологічний флешмоб, приурочений до Дня довкілля. Понад 60 учнів зі своїми родинами з дотриманням карантинних обмежень проводили заходи з благоустрою та озеленення прилеглої території: впорядковували присадибні ділянки, висаджували дерева, кущі, квіти на території сіл Покровка, Покровське, Василівка на Кінбурнському півострові.  

Працівниками регіонального ландшафтного парку «Приінгульський» прибрано після зимового періоду  прилеглу до адмінбудівлі територію, висаджено саджанці дерев  (14.04.2021).

Підготовлено та поширено електронною поштою серед загальноосвітніх та опорних закладів Баштанського району «Приінгульський бюлетень» для інформування про природу рідного краю, у т.ч. про День довкілля. 

Всі новини →