Управління екології та природних ресурсів. Миколаївська область, Україна » Новини
Українська | Русский | English
Головна Про управління Повідомлення Новини

Новини

Міненерговугілля продовжує роботу з імплементації європейського екологічного законодавства у сфері енергетики

10/09/2019

06 вересня 2019 року у Міненерговугілля під головуванням генерального директора Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Виталія Кушнірова відбулась зустріч з представниками екологічних рухів стосовно обговорення питань промислового забруднення в Україні, зокрема щодо імплементації Директиви 2010/75/ЄС «Про контроль промислового забруднення» (далі – Директива).
Сторони обговорили проблемні питання оприлюднення погодинного обліку роботи установок, подальших заходів стосовно впровадження Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок (далі – Нацплан), завдання і повноваження новоутвореного Міністерства енергетики і захисту довкілля України в межах впровадження Нацплану та імплементації Директиви в цілому.
Віталій Кушніров запевнив представників громадськості, що питання захисту довкілля залишаться одним з ключових пріоритетів новоствореного Міністерства, зокрема під час впровадження Нацплану.
Представники експертної групи з питань сталого розвитку ПЕК, екології, захисту клімату та енергоефективності ПЕК Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Олександр Тарасенко і Valentyn Kyrychenko повідомили про поточний стан справ у сфері визначення механізму фінансового забезпечення реконструкції, модернізації, технічного переоснащення та виведення з експлуатації великих спалювальних установок і окреслили перспективний план заходів щодо впровадження Нацплану.
Від громадськості взяли участь представники ініціативної групи Save Dnipro Ірина Черниш, Центру екологічних ініціатив «Екодія» Олена Міскун та Євгенія Засядько, член правління ГО «Озеро Качине» Павло Приходченко, член ОСН «КМ «Нова Дарниця-3» Віктор Гайдуков.
Нагадуємо, що метою Нацплану є поступове скорочення викидів діоксиду сірки, оксидів азоту та речовин у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом, від існуючих великих спалювальних установок, номінальна теплова потужність яких становить 50 МВт і більше, і перший дозвіл на викиди або дозвіл на проектування установки видано до 01 липня 1992 року.
Після завершення терміну дії Нацплану всі спалювальні установки мають відповідати вимогам Директиви 2010/75/ЄС по викидах вищеперелічених забруднюючих речовин.

Всі новини →