Управління екології та природних ресурсів. Миколаївська область, Україна » Новини
Українська | Русский | English
Головна Про управління Повідомлення Новини

Новини

Перелік відомостей про декларації про провадження господарської діяльності, подані суб’єктами господарювання до управління екології та природних ресурсів Миколаївської обласної військової адміністрації на заміну дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, доступний за посиланням: docs.google.com/document/d/1-EJ8e34QzjHPhn3V_NwJ2Jki50Y_YcBN/edit

  Спеціальна доповідь Верховної ради України з прав людини щодо стану додержання прав громадян на чисту та доступну воду в умовах дії правового режиму воєнного стану
Формат: PDF | Добавлен: 02/07/2025 15:27:56
3545Kb Скачать скачать

Проблема забруднення р. Інгулец через скид високомінералізованих шахтних вод гірничорудних підприємств Кривбасу

19/03/2019

На стан водних ресурсів області істотно впливає забруднення річки Інгулець через скид високомінералізованих зворотних вод гірничорудних підприємств Кривбасу, що визнано однією з екологічних проблем у країні. Її заручниками стали мешканці чотирьох областей.

Для Миколаївської області це стало причиною погіршення водогосподарських умов у Снігурівському районі та призвело до засолення значних площ зрошуваних сільськогосподарських угідь.

З метою кардинального вирішення ситуації, що склалась на р. Інгулець, згідно з Планом заходів щодо поетапного зменшення обсягів скидання надлишків зворотних вод у р. Інгулець, поліпшення якості води у басейні зазначеної річки, Карачунівському водосховищі, водозаборі Інгулецької зрошувальної системи до 2025 року, затвердженого спільним наказом Мінекономрозвитку України та Мінприроди від 08.11.2017 № 1622/405, передбачене здійснення науково-технічних вишукувань та пошуку технологічних решень з мінімізації впливу викомінералізованих шахтних вод Кривбасу на стан навколишнього середовища, в тому числі:

    розробка альтернативних схем управліня шахтними водами;

    дослідження та пошук безпечної технології демінералізації шахтних вод;

    дослідження та вивчення залишкових продуктів демінералізації шахтних вод.

Враховуючи критичну ситуацію, яка склалася з наповненістю ставка – накопичувача б. Свистунова, ДП «КРИВБАСШАХТОЗАКРИТТЯ» розроблено проект планової діяльності «Альтернативна схема режиму акумуляції надлишків зворотних вод у ставку-накопичувачу та їх скидання до р. Інгулець», який надано до Мінприроди для проходження процедури з оцінки впливу на докілля (ОВД).

16.11.2018 в Миколаївській області проведено громадські слухання  з питання оцінки впливу на довкілля (ОВД) згаданої вище планової діяльності. Під час слухань управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації надано зауваження та коментарі до запропонованих проектних рішень, які були враховані у повному обсязі.

14.02.2019 можливість впровадження запропонованої ДП «КРИВБАСШАХТОЗАКРИТТЯ» схеми скиду зворотних вод до р. Інгулець обговорювалась на засіданні Комітету громадської ради при Мінприроди України з питань промислової екології та надрокористування (далі Комітет), що відбулось в Орхуському інформаційно - просвітницькому центрі (м. Києва).

Засідання пройшло за участю спеціалістів Мінекономрозвитку та Мінприроди та представників Дніпропетровської, Кіровоградської, Миколаївської і Херсонської облдержадміністрацій.

За результатами проведеної роботи прийнято рішення щодо необхідності:

 розгляду всіх можливих інших альтернативних схем управління шахтними водами, у тому числі запропоновані німецьким товариством GIZ та  ГС «Екологічна рада Криворіжжя»;

визначення найбільш оптимальної схеми управління шахтними водами, яка забезпечить виконання вимог законодавства.

На даний час, враховуючи велику кількість та негативний зміст отриманих зауважень і пропозицій від громадськості та профільних установ, Мінприроди відмовлено ДП «КРИВБАСШАХТОЗАКРИТТЯ» у видачі висновку з оцінки впливу на довкілля планової діяльності «Альтернативна схема режиму акумуляції надлишків зворотних вод у ставку - накопичувачу та їх скидання до р. Інгулець».

 Одна з найгостріших екологічних проблем Миколаївської області на цей час залишається невирішеною.

Всі новини →