Управління екології та природних ресурсів. Миколаївська область, Україна » Новини
Українська | Русский | English
Головна Про управління Повідомлення Новини

Новини

Перелік відомостей про декларації про провадження господарської діяльності, подані суб’єктами господарювання до управління екології та природних ресурсів Миколаївської обласної військової адміністрації на заміну дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, доступний за посиланням: docs.google.com/document/d/1-EJ8e34QzjHPhn3V_NwJ2Jki50Y_YcBN/edit

  Спеціальна доповідь Верховної ради України з прав людини щодо стану додержання прав громадян на чисту та доступну воду в умовах дії правового режиму воєнного стану
Формат: PDF | Добавлен: 02/07/2025 15:27:56
3545Kb Скачать скачать

Заходи зі збереження місць гніздування птахів

22/05/2018

На території регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса», а саме озері Лопушне, цього року створюються умови для гніздування рідкісних та зникаючих видів птахів – формується штучний острів який є заходом Комплексної програми охорони довкілля Миколаївської області на 2018-2020 роки».

Внаслідок погіршення умов гніздування птахів створення штучних гніздівель є необхідним для підтримання популяцій окремих видів орнітофауни. Така практика вдало реалізована в національних природних парках Джарилгацький, Азово-Сиваський, «Меотида», Чорноморському біосферному заповіднику та ін.

На кінбурнському штучному острові вже загніздилися чоботар, коловодник звичайний, незабаром – кулик-довгоніг, крячок річковий, крижень. Зазначимо, що усі ці види перебувають під охороною міжнародних угод та конвенцій. У таких видів, як чоботар, кулик-довгоніг, які також занесені до Червоної книги України, у кладці 4 яйця, у крижня – 7-13 яєць, крячка річкового - 2-3 яйця.

Штучний острів дасть можливість на життя тисячам пташенятам.

Діяльність зі збереження рідкісних та зникаючих видів птахів шляхом створення сприятливих умов для їх гніздування йде в контексті виконання положень Боннської, Бернської конвенцій, Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів, Директиви ЄС про захист диких птахів, що свідчить про актуальність цього заходу.

 

Всі новини →