Головна | Про управління | Повідомлення | Новини |
Перелік відомостей про декларації про провадження господарської діяльності, подані суб’єктами господарювання до управління екології та природних ресурсів Миколаївської обласної військової адміністрації на заміну дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, доступний за посиланням: docs.google.com/document/d/1-EJ8e34QzjHPhn3V_NwJ2Jki50Y_YcBN/edit
Спеціальна доповідь Верховної ради України з прав людини щодо стану додержання прав громадян на чисту та доступну воду в умовах дії правового режиму воєнного стану Формат: PDF | Добавлен: 02/07/2025 15:27:56 |
3545Kb ![]() |
31/01/2018
2 лютого відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь. У цей день 1971 року була прийнята Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення. Щорічно до святкування обирається новий актуальний лозунг. 2018 року свято проходить під девізом «Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст». Основною ідеєю цього девізу є підкреслення важливості систем водно-болотних угідь для підтримки здорового та екологічно безпечного навколишнього природного середовища в містах та населених пунктах.
Відзначення цього Дня має на меті привернути увагу суспільсьтва до переоцінки ролі водно-болотних угідь та їх значущості для збереження навколишнього природного середовища.
На території Миколаївської області частково розташовані два водно-болотні угіддя міжнародного значення – Тилігульський лиман та Ягорлицька затока, які є дуже важливими природними територіям для збереження біологічного різноманіття та підтримки клімату регіону.
Здатність водно-болотних угідь накопичувати та зберігати воду, забезпечувати її природне очищення дуже важлива для південних регіонів, оскільки водно-болотні угіддя допомагають регулювати такі негативні явища як посухи.
Нажаль, процес природного функціонування водно-болотних угідь нині сильно змінений господарською діяльністю людини, особливо внаслідок зменшення стоку прісної води.
Водно-болотні угіддя є також є територіями, надзвичайно важливими для збереження біорізноманіття, особливо видів коловодних птахів, як перелітніх так і осілих, що використовують їх як кормову базу.
Частина території водно-болотних угідь Миколаївщини також входить до Смарагдової мережі Європи, що підкреслює їх цінність.
Збереження водно-болотних угідь з їх унікальною флорою та фауною, раціональне господарювання на цих територіях в Миколаївській області є виключно важливими завданнями.
На фото водно-болотне угіддя „Тилігульський лиман”