Управління екології та природних ресурсів. Миколаївська область, Україна » Діяльність регіональних ландшафтних парків » Приінгульський
Українська | Русский | English
Головна Про управління Повідомлення Новини

Приінгульський

Регіональний ландшафтний парк «Приінгульський»

Заповідано: 2002 року.

Адміністрацію утворено: 2007 року.

Площа: 3152,7 га. 

Розташування: Новобузька, Софіївська територіальні громади, Баштанський район.
Контакти:

55632, с. Щасливе,

Баштанський р-н,

Миколаївська обл.

e-mail: [email protected]  

Службою державної охорони проведено 34 рейди, з них 13 рейдів спільно із представником Миколаївського рибоохоронного патруля.  Виявлених правопорушень -  37 шт. Складено - 20 протоколів. Вилучено знарядь незаконного добування природних ресурсів: сітка ліскова – 14 шт., верша – 1шт., паук – 1 шт., ловушка на фазана – 1 шт.

Працівниками проведено низку еколого-просвітніх заходів та акцій:

-       день захисту морських ссавців, Новобузький ліцей №1, 7 клас (15.02.2023).

-    Вебінар «Весна з першоцвітами», Новобузька гімназія № 4, Новобузький ліцей №1, (01.03.2023).

-    «Першоцвіти - перші посмішки весни», Новобузька гімназія № 4 (про першоцвіти на території «Приінгульський» (09.03.2023).

-  Місцевий конкурс дитячих малюнків «Бережіть першоцвіти!» (20.02.2023 – 20.03.2023).

-     Спільна природоохоронна просвітницька акція «Весна іде, красу несе» за участі кафедри екології Чорноморського Національного університету імені Петра Могили, Природного заповідника «Єланецький степ», Регіонального ландшафтного парку «Приінгульський»: природничий виклик (челендж) «Я - квітка весни» (березень), вебінар для юної аудиторії «Фітогерої весни» (30.03.2023).

-      Відкрита лекція для студентів екологів щодо інспекторських перевірок в об’єктах природно-заповідного фонду (06.03.2023).

-  Онлайн виставка дитячих малюнків, що подавались на конкурс «Бережіть першоцвіти».

Підготовлено 2 тез для участі у ІІ Міжнародній інтернет-конференції «Актуальні проблеми формальної і неформальної освіти з моніторингу довкілля та заповідної справи», до Міжнародного туристичного форуму «Туризм в Україні: виклики та відновлення» на тему «Туристичний маршрут «Спадок епох»: трансформація степу та людей півдня».

Відбулась польова експедиція за участі ботаніка Тротнер В., геолога Калініченко О. щодо дослідження першоцвітів, виходів скельних порід (17-19.03). Проведені дослідження за участі студентів і доцента кафедри екології та природоохоронних технологій Мельничук С. Національного університету кораблебудування імені Адмірала Макарова онтогенетичних спектрів популяцій оставника одеського та брандушки різнобарвної (20.03.2023).

Підготовлені науково-популярні матеріали: про водно-болотні угіддя на території РЛП «Приінгульський», птахів водно-болотних угідь, чим підгодовувати птахів взимку, про зимуючих птахів на території парку, особливості розрізнення деяких видів птахів, про вплив  військових дій на тварин, визначні об’єкти РЛП до Всесвітнього дня гіда, про збереження першоцвітів, розмір компенсації за їх знищення, чому важливо, щоб першоцвіти відквітнули, матеріали щодо нових Правилах любительського і спортивного рибальства та змін, що відбулись, заборону риболовлі на зимувальних ямах, про мінімально дозволені для вилову розміри водних живих ресурсів, особливості заборони на вилов щуки.

Працівники прибрали стихійне сміттєзвалище неподалік с. Розанівка (10.02.2023), очистили від сміття ділянку узбережжя на правому березі Софіївського водосховища (14.03.2023).

Підготували комплект документів на ухвалу Новобузького районного суду Миколаївської області для огляду у судовому засіданні. Справа за позовом керівника Баштанського окружної прокуратури Миколаївської області в інтересах держави стосовно земельних ділянок, відведених у приватну власність громадянам для ведення особистого селянського господарства зі складу парку.

Підвищено кваліфікацію 2 фахівців на онлайн-курсах з підвищення кваліфікації з екологічної освіти та інтерпретації від Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міндовкілля (січень 2023 р.).

Виступили співорганізатором (спільно із ПЗ «Єланецький степ») навчального семінару щодо підвищення кваліфікації працівників служби державної охорони природно-заповідного фонду Миколаївщини (01.02.2023).

Взято участь в подіях: Міждисциплінарні Студії «Європейські Зелені Виміри» для вивчення європейських зелених ініціатив і передових практик у сфері екологічної безпеки в контексті сучасних екологічних, кліматичних викликів, «Моніторинг довкілля: аналітична записка щодо стану та перспектив розвитку державної системи моніторингу довкілля, 16 лютого, організатор офіс підтримки реформ, Міндовкілля; ІІ Всеукраїнська онлайн-конференція «Еколого-просвітницька робота у природоохоронній справі, 17 лютого, організатори Департамент екології та охорони природних ресурсів Сумської ОДА, РЛП «Сеймський».

 Звіти про роботу парку 

Звіт за I квартал 2023 року

Звіт за 2022 рік 

Звіт за 2019 рік

 Літописи природи

2016 рік

2017 рік

2018 рік