Управління екології та природних ресурсів. Миколаївська область, Україна » Новини
Українська | Русский | English
Головна Про управління Новини Діяльність регіональних ландшафтних парків

Новини

Готуємо питання для винесення на сесію Миколаївської обласної ради

13/12/2021

 На сесію Миколаївської обласної ради, яка відбудеться 21 грудня, управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації, готує питання «Про затвердження Переліку видів рослин, які підлягають особливій охороні на території Миколаївської області, та Положення про нього».

Чинний Перелік затверджений рішенням Миколаївської обласної ради народних депутатів від 16.10.1990 №1. Зміни до нього не вносилися 31 рік. По деяким видам втрачена актуальність. Перелік займає перше місце у списку «найстаріших» регіональних червоних переліків рослин України. Це - єдиний перелік в державі, укладений до проголошення незалежності України.

Базуючись на результатах досліджень, проведених науковцями на території Миколаївської області, укладено Перелік видів рослин, які підлягають особливій охороні на території Миколаївської області (проєкт).

Перелік видів рослин, які підлягають особливій охороні на території Миколаївської області, - це список видів рослин, які не занесені до Червоної книги України, але є рідкісними або такими, що перебувають під загрозою зникнення на території адміністративної області.

Підстава для укладання переліку: ст. 30 Закону України «Про рослинний світ».

Перелік видів тварин, що підлягають особливій охороні на території Миколаївської області, затверджений Наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 28.09.2020 № 163. Містить 111 видів тварин.

Повноваження затверджувати Перелік видів рослин, які підлягають особливій охороні на території Миколаївської області, належать обласній раді.

 

Всі новини →