Головна | Про управління | Повідомлення | Новини |
18 вересня презентовані результати кількарічної роботи над першими в Україні стратегіями адаптації до зміни клімату для трьох пілотних областей, зокрема Миколаївської, Львівської, Івано-Франківської.
Захід відкрила Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук. Учасники – національні та міжнародні експерти, представники обласних управлінь/департаментів екології ОВА.
Відбулася презентація результатів Компоненту 3 – Адаптація до зміни клімату, комунікаційні стратегії та плани імплементації та дві панельна дискусія: "Національна та регіональна політика України щодо адаптації до зміни клімату на шляху до ЄС", "Адаптація до зміни клімату в містах".
Презентацію результатів провела кліматологиня Світлана Краковська та експерт проєкту Антоніс Сакаліс.
Стратегія містить аналіз поточного стану клімату, кліматичні прогнози до кінця століття, оцінку вразливості та ризиків для різних секторів економіки, а також рекомендації щодо адаптаційних заходів та їх орієнтовну вартість.
Під час події також відбулися дискусійні панелі “Національна та регіональна політика України щодо адаптації до зміни клімату на шляху до ЄС” та “Адаптація до зміни клімату у містах” із залученням представників міжнародних інституцій та ОВА, мерів міст пілотних областей.
В дискусії щодо національної та регіональної політики Олександра Єфименко, начальниця управління екології та природних ресурсів Миколаївської облвійськадміністрації зазначила, що в області було створено відповідну робочу групу, учасники якої активно долучались до збору інформації, обговорень. На жаль, Миколаївська область є прифронтовою, майже щодня відбуваються обстріли, які впливають на стан довкілля та відповідно на можливість та шляхи адаптації до змін клімату. Понад 10 % Миколаївської області забруднені боєприпасами. Вже більше 2-х років відсутнє централізоване питне водопостачання Миколаєва. 45 % природно-заповідного фонду (Кінбурнський півострів, акваторія) окуповані. Відходи від руйнувань займають нові площі, як тимчасові місця складування відходів. Це додаткові критичні чинники, які варто враховувати. Важливо доносити інформацію про потенційні зміни клімату, для того щоб підприємства були обізнані та могли планувати свою діяльність з урахуванням ризиків, зокрема в секторі рослинництва, тваринництва, лісового господарства. Має бути налагоджена комунікація.
Адаптація до змін клімату – це не лише про зменшення викидів, а й про планування заходів післявоєнної відбудови на основі природоорієнтованих рішень.
Завантажити Стратегію можна за покликанням:
https://mepr.gov.ua/.../uploads/2024/08/StrategyMykolaiv.zip.