Homepage | News | Message | About Department |
09/02/2016
Історія Години Землі
Починалося все з акції, яка закликала жителів Сіднея вимкнути світло, а переросло в одну з найбільших світових кампаній за боротьбу зі зміною клімату.
Година Землі була започаткована в Сіднеї (Австралія) в 2007 році, коли 2,2 мільйона домівок та організацій вимкнули світло на одну годину. Вже через рік ця подія стала світовою екологічною ініціативою, до якої долучилися більше 100 мільйонів людей у 35 країнах світу. Всесвітньо відомі пам’ятки, такі як міст Голден Гейтс в Сан-Франциско, Колізей в Римі та білборд Coca Cola на Таймз-Сквер на годину стали темними, як символи надії на активні дії у боротьбі зі зміною клімату, які щогодини стають все більш невідкладними.
Година Землі 2009 була беспрецедентним успіхом - у ній взяли участь 4088 містта 88 країн по всьому світу. Кількість учасників акції 2009 року перевершила всі очікування та відображає зростаючу глобальну стурбованість зміною клімату та нездатністю людства до цього часу ефективно вирішити цю проблему, вважає Всесвітній фонд природи.
Сотні знакових пам'яток світу, серед яких Великі Єгипетські піраміди, Лондонський Біг Бен, статуя Христа-Спасителя в Ріо-де-Жанейро, згасили в суботу свої вогні, підтримуючи глобальний заклик до дій.
Відгук світу на Годину Землі 2010 був ще більшим - більше 4000 міст в 127 країнах світу, мільйони людей на всіх континентах Планети злилися в єдиному пориві до щасливого майбутнього.
Година Землі продовжує нарощувати оберти - у 2014 взяли участь більше 7000 міст у 162 країнах!
А що ж Україна?
Україна приєдналася до всесвітньої кампанії вперше у 2009 році, тоді до Години Землі долучилися 16 міст та містечок. Незважаючи на те, що про свою участь заявили всього 16 міст, люди та організації у інших населених пунктах України теж вимкнули світло на одну годину, тим самим підтримуючи Годину Землі.
У 2015 році вже 50 міст та містечок нашої країни разом зі столицею приєдналися до світової спільноти, вимкнувши світло на відомих спорудах та закликавши жителів до активних дій по боротьбі зі зміною клімату та марнотратним споживанням природних ресурсів.
За ці роки в Україні Година Землі об’єднала дуже різних людей та організації, які, мабуть, ще ніколи не працювали разом. Лілія Пустовіт, Каша Сальцова, Олег Собчук, Дмитро Шуров закликали українців взяти участь у Годині Землі, а також своїм власним прикладом надихають людей кожен день робити маленькі кроки на зустріч Планеті. Кампанію підтримали десятки громадських та бізнес організацій, навчальних закладів та урядових структур. Багато ресторанів та кафе по всій країні запросили своїх відвідувачів провести суботній вечір у романтичній атмосфері при свічках.
Десятки відомих на всю країну споруд та пам’яток опинилися на одну годину у темряві, щоб привернути увагу України до екологічних проблем нашої Планети. Серед них Хрещатик у Києві, Театр опери та балету в Одесі, Свято-Успенський собор в Полтаві, Тернопільський замок та багато інших.
Молодіжні організації та окремі активісти країни підхопили заклик до активних дій та провели десятки подій у різних містах України на підтримку кампанії Година Землі.
У багатьох містах країни пройшли святкові акустичні концерти з виступами місцевих музичних колективів, файер шоу, перегляди фільмів на екологічну тематику, екоярмарки, велопробіги та багато іншого. Незабутні події на Годину Землі проходять в теплій атмосфері, зігріті серцями та десятками свічок, що приносять з собою гості та організатори подій. Після згасання світла зі свічок викладаються символічні фігури кампанії – цифра „60”, Земна куля, велосипед та інші.
Подія набула популярності в інтернеті та у соціальних мережах, привернувши увагу сотень тисяч українців.
Година Землі – всесвітній природоохоронний рух. Разом ми маємо сили змінити світ. Приєднуйтеся!
Источник: http://wwf.panda.org/uk/campaigns/eh15/eh_history/