Управління екології та природних ресурсів. Миколаївська область, Україна » Новини
Українська | Русский | English
Головна Про управління Новини Діяльність регіональних ландшафтних парків

Новини

Стан виконання Комплексної програми охорони довкілля Миколаївської області на 2018 - 2020 роки у 2020 році

05/10/2020

 

В області діє Комплексна програма охорони довкілля Миколаївської області на 2018-2020 роки (далі – Програма), яка затверджена рішенням обласної ради від 21.12.2017 № 22.

Основною метою Програми є реалізація екологічної політики, спрямованої на стабілізацію та поліпшення стану навколишнього природного середовища на території області. Забезпечення екологічно безпечного навколишнього середовища та стійкого стану екологічних систем області шляхом виконання на території області міжнародних, загальнодержавних, регіональних, місцевих програм та вирішення першочергових регіональних екологічних проблем.

Основні завдання: зменшення обсягів скидання неочищених та недостатньо очищених стоків у водні об’єкти; зменшення рівня забруднення атмосферного повітря викидами промислових підприємств; забезпечення екологічно безпечного збирання та знешкодження непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин, у тому числі пестицидів, впровадження установок для знешкодження промислових відходів; розвиток природно-заповідного фонду, збереження біологічного та ландшафтного різноманіття; еколого-просвітницька діяльність.

Основним джерелом бюджетного фінансування заходів програми є обласний цільовий фонд охорони навколишнього природного середовища.

Розподіл видатків фонду затверджено депутатами обласної ради рішенням від 26.12.2019 №15 «Про обласний бюджет Миколаївської області на 2020 рік».

 З метою виконання заходів програми управлінням екології та природних ресурсів облдержадміністрації укладено договори на «Розробку землевпорядної документації зі встановлення меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду». За результатами впровадження заходу буде встановлено межі семи об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення.

Розроблено проекти створення територій та об’єктів природно-заповідного фонду, завдяки чому площа природно-заповідного фонду області у перспективі збільшиться на понад 600 га, кількість об’єктів природно-заповідного фонду області – на 4.

Проведено інвентаризацію видів флори, занесеної до Червоної книги України, що дозволить оцінити сучасний стан популяцій рідкісних та зникаючих видів, проаналізувати їх стан та розробити заходи щодо збереження.

Проводяться профілактичні протипожежні заходи, спрямовані на запобігання знищенню чи пошкодженню вогнем об’єктів природно-заповідного фонду. В рамках здійснення заходу організовано влаштування та догляд за мінералізованими смугами на  території 27 об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення для попередження розповсюдження пожеж.

Проведено щорічний краєзнавчо-природничий конкурс «Краю мій рідний». Тема 2020 року «Найстаріші дерева» (у т.ч. дерева, що ростуть на заповідних територіях). На конкурс було подано 31 роботу з 13 районів, 2 міст обласного значення. Визначено та нагороджено переможців конкурсу. За результатами дитячих робіт укладено перелік «Десять видатних дерев Миколаївської області», обрано трійку найбільш естетично привабливих дерев та дерево глядацьких симпатій.  Перебіг конкурсу висвітлювався у соціальній мережі на спеціально створеній сторінці, яка і наразі підтримується.  

У рамках виконання заходу «Створення еколого-освітніх центрів в регіональних ландшафтних парках «Тилігульський», «Приінгульський» виготовлено відеоролики про ці регіональні ландшафтні парки. Нові відеоматеріали є доступними для вільного перегляду на каналі управління на відеохостингу youtube.com. Відеоролики використовуються під час еколого-просвітніх заходів. До кінця року будуть виготовлені інформаційні проспекти про птахів регіонального ландшафтного парку «Тилігульський», оформлені нові експозиції в еколого-освітньому центрі, що створюється в регіональному ландшафтному парку «Приінгульський» (сел. Щасливе, Новобузького району), продовжено ремонт та облаштування приміщення.    

З метою розчищення та забезпечення сприятливого гідрологічного стану малих річок вперше за останні 10 років проведені інженерно-геологічні вишукування траси ходу річки Сосик та розроблено проєкт реконструкції (днопоглиблюваних робіт). Роботи по розчищенню річки будуть проводитися цього року.

Проводяться заходи щодо збору інформації для видання двох книжок  «Ендемічні рослини Миколаївщини» та «Інвентаризація старих парків та дерев Миколаївської області».

Розробляється Регіональний план управління відходами у Миколаївській області на період  до 2030 року.

Заплановано закупівлю двох автомобілів для регіональних ландшафтних парків з можливістю оснащення протипожежним обладнанням. Транспорт, який наразі використовується парками для проведення природоохоронних рейдів, оперативного реагування у випадках виникнення пожеж, через постійну та всесезонну експлуатацію в складних умовах бездоріжжя, засолених ґрунтів та пісків, враховуючи суттєву довжину кордонів заповідних територій, коливається від незадовільного до критичного. Придбання автомобілів є надзвичайно важливим для забезпечення можливості оперативно реагувати у разі виникнення пожеж чи правопорушень, не допускати знищення та пошкодження цінних природних екосистем.  

Всі новини →