Головна | Про управління | Повідомлення | Новини |
19/09/2019
Рішенням Миколаївської обласної ради від 18.09.2019 року створено шість нових ландшафтних заказників місцевого значення:
ландшафтний заказник «Міщанська балка» в Первомайському районі загальною площею 96,72 га;
ландшафтний заказник «Каньйон річки Чичиклія» в Веселинівському районі загальною площею 115,44 га;
ландшафтний заказник «Сергіївський» в Братському районі» загальною площею 87,66 га;
ландшафтний заказник «Новобірзулівський» а Баштанському районі загальною площею 81,43 га;
ландшафтний заказник «Христофорівські плавні» в Баштанському районі загальною площею 1094,82;
ландшафтний заказник «Лагодівський» в Казанківському районі загальною площею138,16 га;
Загальна площа створених об’єктів становить 1614,23 га. Відсоток заповідності Миколаївської області збільшено до 3,14%, а кількість об’єктів ПЗФ – до 147. Площа природно-заповідного фонду Миколаївської області тепер становить 77 064,5 га.
Створення нових об’єктів – значний прорив у сфері розвитку природно-заповідного фонду Миколаївської області. Останній раз нові об’єкти місцевого значення створювалися у 2013 році, тобто шість років тому, і їх загальна площа була скромнішою – 957,22 га.
Кожен зі створених ландшафтних заказників – це унікальна природна територія, де збереглися цінні природні комплекси, ландшафти і значна кількість рідкісних та зникаючих видів флори та фауни, занесених до Червоної книги України та інших охоронних списків. Так, в межах ландшафтного заказника «Каньйон річки Чичиклія» налічується 16 видів тварин та 3 види рослин, занесених до Червоної книги України, в межах заказника «Новобірзулівський» - 9 видів тварин та 10 видів рослин, «Лагодівський» - 11 видів тварин та 3 рослин, «Сергіївський» - 10 видів тварин та 5 – рослин, «Міщанська балка» - 11 видів тварин та 6 рослин.
Серед інших, статусу об’єкту природно-заповідного фонду – ландшафтного заказникам «Христофорівські плавні» набула територія особливого природоохоронного значення, що входить до української частини Смарагдової мережі Європи (код об’єкту UA0000216), чию високу природоохоронну цінністьпідтверджено на міжнародному рівні і визнано Європейським союзом.
Управління екології та природних ресурсів висловлює щиру подяку всім, хто сприяв створенню нових об’єктів природно-заповідного фонду та депутатам Миколаївської обласної ради, що прийняли відповідальне рішення про надання цінним у природоохоронному відношенні землям статусу, який дозволить забезпечити їх збереження та сталий розвиток.