Управління екології та природних ресурсів. Миколаївська область, Україна » Новини
Українська | Русский | English
Головна Про управління Новини Діяльність регіональних ландшафтних парків

Новини

Про імплементацію на національному рівні законодавства ЄС у сфері відходів

20/06/2019

 З 2014 року розпочалось застосування Угоди про Асоціацію України та ЄС, яка передбачає імплементацію на національному рівні законодавства ЄС також, зокрема, у сфері відходів. Це включає підготовку планів поводження з відходами у відповідності до класів відходів та національної стратегії.

Кабінет Міністрів України розпорядженням від 08.11.2017 № 820-р ухвалив Національну стратегію управління відходами в Україні до 2030 року

Стратегія  встановлює загальні напрямки та визначає урядову політику на високому рівні, цілі та механізми стимулювання вирішення проблем та охоплює всю територію України. Одним з етапів Стратегії є розробка Національного плану управління відходами в Україні до 2030 року.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р.№ 117-р затверджено Національний план управління відходами, згідно з яким облдержадміністрації зобов’язані до 2020 року забезпечити розробку Регіональних планів управління відходами.

Управлінням екології та природних ресурсів  облдержадміністрації прийнято участь у навчанні з питань розроблення регіональних планів управління відходами та підготовки інвестиційних проектів з управління відходами, що відбулося 05-06 червня 2019 року у м. Одеса. Також у навчанні брали участь представники від Одеської, Херсонської, Запорізької та Дніпропетровської обласних державних адміністрацій.

Навчальний курс розроблено провідними європейськими експертами за участі представників Мінприроди та Мінрегіону.

Програма дводенного навчання охоплювала основні аспекти підготовки регіонального плану: вимоги законодавства з управління відходами в Україні та ЄС, дослідження ситуації з управління відходами в регіоні, організаційні та інституційні заходи для розроблення регіонального плану, оброблення та видалення відходів, проведення закупівель та укладання контрактів, організаційні вимоги до системи управління відходами, технології збирання, розроблення техніко-економічного обґрунтування та кошторису для інвестиційних проектів з будівництва, реконструкції, модернізації, технічного переоснащення об’єктів інфраструктури з управління побутовими відходами тощо.

Навчання проводилось в рамках виконання проекту «Допомога українським органам влади у реалізації Національної стратегії управління відходами», яке реалізується датською компанією COWI A/C за фінансової підтримки Євросоюзу.

Всі новини →