Управління екології та природних ресурсів. Миколаївська область, Україна » Новини
Українська | Русский | English
Головна Про управління Повідомлення Новини

Новини

Перелік відомостей про декларації про провадження господарської діяльності, подані суб’єктами господарювання до управління екології та природних ресурсів Миколаївської обласної військової адміністрації на заміну дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, доступний за посиланням: docs.google.com/document/d/1-EJ8e34QzjHPhn3V_NwJ2Jki50Y_YcBN/edit

  Спеціальна доповідь Верховної ради України з прав людини щодо стану додержання прав громадян на чисту та доступну воду в умовах дії правового режиму воєнного стану
Формат: PDF | Добавлен: 02/07/2025 15:27:56
3545Kb Скачать скачать

7 заяв, оновлені коефіцієнти, фіксований перелік конкурсних предметів і 150 балів на лікарські спеціальності - основні новації ВСТУПУ-2018

19/10/2017

Наступного року 2 конкурсні предмети для вступу до вишів будуть фіксованими, а третій вступник зможе обрати з двох альтернативних варіантів. Про це розповів заступник Міністра освіти і науки Юрій Рашкевич.

«Практично всі основні стейкхолдери, які брали участь в обговоренні Умов прийому на 2018 рік, виступили за уніфікацію конкурсних предметів. Це забезпечить більшу рівність абітурієнтів: щоб коли вони подають різні заяви в різні університети не було так, що при розрахунку їх балу в одному випадку враховують одні предмети, а в другому – інші. Була широка дискусія – чи зробити повну уніфікацію, тобто всі 3 предмети однаковими, чи залишити один на вибір. Знову ж таки, враховуючи побажання університетів та громадськості, ми зробили третій конкурсний предмет на вибір», – розповів Юрій Рашкевич.

Таким чином, перелік конкурсних предметів матиме наступний вигляд:

Перший предметУкраїнська мова та література (фіксований)

Другий предметпрофільний (фіксований)

Третій предмет на вибір з двох предметів, що закріплені за кожною окремою спеціальністю (альтернативний).

Під час подання заяв абітурієнти зможуть використовувати сертифікати ЗНО як 2018 року, так і 2016, 2017 років з усіх предметів, окрім іноземних мов. Це пов’язано зі зміною формату проведення тестування з іноземних мов у 2018 році. Зокрема, на ЗНО з англійської, іспанської, німецької та французької мов вперше будуть тести двох рівнів складності: В1 і В2. Також вони включатимуть частину «Розуміння мови на слух»: прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них. Сертифікати ЗНО можна буде використовувати в будь-якій комбінації.

Ще одна зміна – кількість заяв, які зможе подавати вступник 2018 року на місця державного та регіонального замовлення. Кількість заяв зменшена з 9 до 7, а подавати їх можна буде, як і цього року, не більш ніж на 4 спеціальності. Подання заяв на контракт не обмежується.

В Умовах прийому на 2018-й залишилися цьогорічні коефіцієнти – регіональний, сільський, галузевий, однак були дещо змінені їх величини. Так, регіональний коефіцієнт для вишів Києва буде 1, для ВНЗ у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях, переміщених закладів вищої освіти – 1,04 і в інших випадках – 1,02.

Сільський коефіцієнт збільшено для вступників на аграрні спеціальності – для них він становитиме 1,05. На інші спеціальності СК дорівнюватиме 1,02. Ним зможуть скористатися вступники, які зареєстровані у селах не менше двох років до дня завершення подачі заяв про вступ та які здобули повну загальну середню освіту у закладах освіти, що знаходяться на території сіл, у рік вступу.

Галузевий коефіцієнт становитиме 1,02 і, на відміну від 2017 року, поширюватиметься також на заяви з другою пріоритетністю.

Для вступу на окремі медичні спеціальності – «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» – встановлено мінімальну кількість балів з біології, хімії або математики.

«Ще під час минулорічної вступної кампанії МОЗ звернулося до нас з наполегливим проханням встановити обмеження на вступ у мінімум 150 балів по всім предметам, але це було робити запізно. Втім, ми врахували це на 2018 рік. На лікарські спеціальності буде встановлений мінімальний прохідний бал по результатам ЗНО – 150», – відзначив заступник Міністра.

На 2018 рік розширено перелік спеціальностей, яким надаватиметься особлива підтримка. Зокрема, додано спеціальності «Деревообробка», «Гідротехнічне будівництво» і частину спеціалізацій спеціальності «Географія», які стосуються фізичної географії.

Водночас Юрій Рашкевич наголосив, що один з головних принципів вступу – місце йде за студентом – залишається незмінним.

«Готуючи цей документ, ми обговорювали його і в університетській спільноті, і в соцмережах, і на Колегії МОН, і в парламентському Комітеті з питань науки і освіти. Загальний тон був таким, що Умови прийому на 2018 рік, не мають зазнати кардинальних змін: суспільство, батьки, діти мають глибше зрозуміти ті особливості, які ми запровадили за останні кілька років. Тому одним з принципів написання Умов було нічого радикально не змінювати. Насамперед це стосувалося принципу, що місце йде за абітурієнтом. Широкий конкурс зберігається незмінним. Ми побачили, що абітурієнти дуже свідомо роблять вибір, і відбувається їх перетік до сильніших університетів, що є одним з серйозних аргументів забезпечення якісної підготовки фахівців», – підкреслив він.

Нагадуємо, що під час вступної кампанії 2018 року реєструвати електронні кабінети можна буде з 2 липня, а подавати заяви – з 12 липня.

Всі новини →