Арбузинський район » Культура » Новини
Українська | Русский | English
Головна Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення

 Акція «Їм у віках судилося безсмертя:

герої Арбузинщини»

   

    У Facebook  на сторінці Арбузинської центральної бібліотеки

  Україна охоплена війною, справжньою, реальною. Нині Україна відстоює свій суверенітет, виборюючи його кров’ю. У кривавих боях народжуються нові герої, люди, які сьогодні творять історію своїми вчинками, віддаючи своє здоров’я, життя за вільну, єдину, незалежну Україну. Серед таких героїв і наші односельчани, жителі Арбузинщини. Пам'ять про них непідвладна часу. Арбузинська центральна районна бібліотека проводить інформаційно – патріотичну акцію «Їм у віках судилося безсмертя: герої Арбузинщини», яка допоможе зберегти пам’ять про цих героїв серед майбутніх поколінь, де обов'язок нинішніх поколінь - бути гідними продовжувачами справи патріотів, любити і захищати свою Батьківщину, свій народ. !

   До землі вклоняємось героям, Воїнам, простим Українцям! Спасибі Вам за активну позицію, вагомий внесок заради мирного неба, благополуччя й гідності нашої України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Книжкова виставка

 У  Facebook  на сторінці Костянтинівської міської бібліотеки-філії

 

 

Краєзнавча акція «Вами пишається наше село»

 

   Талановиті люди проживають в нашому краї. Тож хочеться , щоб про їх творчу діяльність знали всі, а наші нашадки зберегли і примножили творчі здобутки односельців.

  Арбузинська районна бібліотека провела онлайн краєзнавчу акцію «Вами пишається наше село», мета якої – ознайомлення з  талановитими односельцями, зокрема письменниками та майстринями - вишивальницями.

  У  Facebook  на сторінці Арбузинської центральної бібліотеки розміщені світлини, біографічні дані та інформація про творчість  письменників – краян:  - В. Поплавського, Г. Кислиці, , О.Петренка, Н. Ткаченко, Л. Пічугіної, В. Юдова, С.Лапчук, Л.Хілівнюк, М.Омельченко, Г.Кокошенко, Н.Катріченко, М. Дзудзело, Кіпера Ю.А.,Пластомак Г.Т., Ружанську – Шевчук В.В., Брашевана І.О.,Куц. Ф.Д.    Ми вдячні нашим письменникам-землякам за плідну творчу діяльність, патріотичне виховання підростаючого покоління, живе літературне слово, яким вони  прославляють наш чудовий край, нашу землю, наших людей.    Також розміщена цікава інформація про  майстринь Арбузинщини, закоханих в мистецтво вишивки: О.Антоненко, З.Дроздову, Т. Бєлік,М.Дейнегу, О. Рябуху, В. Сідень, І. Єребакан, Л.Черевач, А. Лободу. С. Лозовіцьку,Л.Солощенко, сімю Савети – Златових.  Українські рушники, вишиванки, картини, завіски, подушечки, одяг майстринь відомі далеко за межами району та області. На цих шедеврах – вишивках ми бачимо спорідненість символіки України, єдність світосприйняття, що втілилася у магічних узорах – оберегах. Сьогодні письменники – краяни оспівують у своїх творах майстринь – вишивальниць. Я бачив руки ці на полотні. Де образ серця вишивався ними і ніжне світлосонця у вікні нитками лилось біло - золотими Багато вас у рідній Арбузинці є Картини пише, вишиває і плите по краплі, намистинці і сніжинці і змахом пензля творить диво те В.Г. Поплавський    То ж допоки є талановиті люди, не піде у забуття мистецтво умільців нашого краю, творців прекрасних візерунків,майстрів поетичного слова.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Перегортає память  сторінки

   Час, як  свіжий вітер, невпинно перегортає сторінки історії. На табло лічильника – 75 років від дня Перемоги над нацизмом у другій світовій війні 1939 – 1945 років , з якої не повернулося 530 наших односельчан.

 Арбузинська центральна районна бібліотека провела онлайн інформаційно – патріотичну акцію «Ми пам’ятаємо, ми пишаємось!», присвячену  цій даті. Мета акції – згадати поіменно земляків, які захищали нашу Батьківщину, передати естафету людської вдячності і пам’ яті прийдешнім поколінням.

  Ми пам’ятаємокожного фронтовика, кожного ветерана і учасника бойових дій і хочемо, щоб цю память зберегли наші діти та онуки.

  Світлини та біографічні дані 100 героїв-односельчан розміщені у Facebook на сторінці Арбузинської центральної бібліотеки.

  За основу взято матеріали з книги пам’яті про учасників бойових дій під час Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 рр. «Ми перемогу наближали, як могли…», створену за ініціативи Арбузинської районної ради ветеранів війни та праці, за сприяння районної державної адміністрації, районної ради та редакції газети «Нове життя».

 

 

 

 

 

    Великий день Великдень

  Великдень, Пасха або Світле Христове Воскресіння – найбільше та найдавніше християнське свято, бо це свято перемоги добра над злом, життя над смертю.

   До цього свята Арбузинська центральна районна бібліотека розмістила у  Facebook на своїй сторінці інформаційну онлайн-закладку  «Про ВЕЛИКДЕНЬ для дошкільників» , де розміщено багато цікавої інформації про історію свята, великодні оповідання, вірші та легенди. А також малеча  може переглянути мультики про Ісуса Христа, свято Великодня та звичаї, повязані з ним, перейшовши за посиланням:

   Про ВЕЛИКДЕНЬ для дошкільників читайте:

   Великодні мультфільми для дітей. Як розказати дитині про Великдень 

  А ще учні отримають необхідні знання та безліч цікавих ідей для створення власних великодніх поробок.