Головна Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення

                                                    

 

 

Пам’ятка про самоізоляцію

 Що означає «самоізоляція»?

Самоізоляція – це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).

Виключенням є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном).

Якщо ви не впевнені, чи потребуєте ви самоізоляції, або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на Урядову гарячу лінію: 1545

Для кого потрібна самоізоляція?

                Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо:

§     Ви очікуєте результатів тесту на новий коронавірус COVID-19.

§     Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19.

§     Якщо ви нещодавно повернулись із провінції Хубей Китайської Народної Республіки, Ірану, Північної Кореї окремих регіонів Італії (Ломбардія, П’ємонт та Венето) або з інших країн про які повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я України – навіть якщо у вас відсутні симптоми.

§     Якщо ви нещодавно повернулись із Китаю (окрім провінції Хубей), Таїланду, Японії, Південної Кореї, Сінгапуру, Малайзії, Тайваню та відчуваєте кашель, ускладнення дихання та/або підвищення температури.

Скільки триває самоізоляція?

Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).

Як підготуватись до самоізоляції?

Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів та гостей. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи із роботодавцем.

Збережіть контакти вашого лікаря, та попередньо повідомте його про причини рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до кого ви будете звертатись в першу чергу за допомогою.

Що робити, якщо Ви проживаєте не одні.

Якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами, потрібно ізолюватись в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо – зробіть це.

Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю, використовуйте одноразові серветки та хустинки. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.

Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також, або хоча б максимально мінімізуйте контакт із ними.

Як організувати доставку харчових продуктів?

Спробуйте мінімізувати походи в магазини. Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти Вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою.

Що робити, якщо Вам необхідно покинути житло?

Якщо у Вас виникла гостра необхідність покинути місце самоізоляції – одягайте маску та мінімізуйте контакти із людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

Що робити якщо в Вас з’явились симптоми?

 

Якщо під час самоізоляції у Вас з’явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) – негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання. 


 

 Сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомна сім’я – що це?

   На сьогоднішній день нашою державою велика увага приділяється розвитку та функціонуванню сімейних форм виховання дітей –сиріт та дітей ,позбавлених батьківського піклування . 

     Пріоритетом для влаштування дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування   є усиновлення, на другому місці - це опіка та піклування , на третьому  такі форми влаштування -   як  прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу.

    На сьогоднішній день в нашому районі створено та успішно функціонують 4 прийомні сім’ї та 2 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 20 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.  

       Прийомна сім'я - сім'я або окрема особа, яка не перебуває у  шлюбі,  що  добровільно  за плату взяла на виховання та спільне проживання   від   одного   до   чотирьох  дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених батьківського піклування. Діти, уражені ВІЛ-інфекцією, можуть  влаштовуватися  для  виховання  та  спільного проживання у прийомній  сім'ї  за наявності відповідних висновків органів опіки та піклування і закладів охорони здоров'я, а їх загальна кількість не  повинна перевищувати чотирьох осіб.

   Прийомні батьки - подружжя або окрема особа, яка не перебуває у  шлюбі, які взяли на виховання та спільне проживання дітей-сиріт і  дітей,  позбавлених  батьківського  піклування

  У разі утворення прийомної сім'ї прийомні батьки беруть за плату  прийомних  дітей  на  власну  житлову  площу  за  наявності  відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов.   

   Прийомні діти  виховуються  у  прийомній  сім'ї до досягнення
18-річного   віку,   а   в    разі    продовження    навчання    у професійно-технічних, вищих   навчальних   закладах  
I-IV   рівня акредитації - до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів. 

  За  прийомними  дітьми  зберігаються  пільги  і   державні гарантії,  передбачені  законодавством  для  дітей-сиріт  і дітей, позбавлених батьківського піклування.

    Влаштування  дітей у прийомну сім'ю проводиться з урахуванням
віку  прийомних  батьків  та  дітей,  щоб  на час досягнення обома
прийомними батьками пенсійного віку всі прийомні діти досягли віку вибуття з прийомної сім'ї.

  Обов’язковим для кандидатів в прийомні - батьки є проходження навчання на базі Миколаївського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. За результатами навчання  кандидати отримують довідку про проходження навчання та рекомендацію про включення їх до Єдиного банку потенційних кандидатів у прийомні батьки чи батьки-вихователі.  .
  Матеріальне забезпечення  прийомної сім'ї

     PФінансування  прийомних  сімей  здійснюється  за рахунок державного бюджету. 
     P Розмір щомісячної    державної    соціальної    допомоги   на дітей-сиріт  та  дітей,  позбавлених   батьківського   піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку. 
      P Одному з прийомних батьків виплачується грошове забезпечення. 

       Якщо Ви маєте можливість створити прийомну сім’ю – не залишайтесь байдужими до долі дітей. Знайдіть у своєму серці місце для прийомної дитини. Станьте прийомними батьками, адже творити добро здатен кожен з нас!

      Додаткову інформацію з питань створення та функціонування прийомних сімей можна отримати безпосередньо в центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою пл..Центральна, 18, ІІ поверх, каб.№ 205.      

 

 

 

         

 

 

         

 

Трудове законодавство України встановлює певні особливості правового регулювання праці неповнолітніх (осіб віком до 18 років).

 

 

РОБОТОДАВЦІ, які використовують працю неповнолітніх, ЗОБОВ’ЯЗАНІдодержуватися вимог:

 

 

- щодо оформлення працевлаштування неповнолітніх: здійснюється на підставі трудового договору, укладеного у письмовій формі (ст. 24 КЗпПУ) та лише після попереднього медичного огляду (ст.191 КЗпПУ).
Роботодавець зобов’язаний повідомити такому працівнику всі умови оплати праці, її розміри, порядок і терміни виплати, ознайомити з правилами охорони, безпеки праці, ознайомити з правилами внутрішнього трудового розпорядку (ст.29 КЗпПУ).
При прийнятті на роботу випробування особам віком до 18 років не встановлюється (ч.3 ст.26 КЗпПУ).
- щодо віку працевлаштування та тривалості робочого часу (ст.188,  п.1 ч.1 ст.51 КЗпПУ):
Pучні віком від 14  до 15 років, які працюють в період канікул- 24 години на тиждень (за згодою одного з батьків або особи, що його замінює);
Pособи віком від 15 до 16 років  - 24 години на тиждень;
 

Pособи віком  від  16 до 18 років - 36 годин на тиждень;

 

- щодо заборони:
Pзалучення неповнолітніх до роботи в нічний час, у вихідні дні. до надурочних робіт (ст.192 КЗпПУ);
Pзастосування праці неповнолітніх на важких роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, також залучення таких осіб до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми (ст.190 КЗпПУ).
- щодо норми виробітку та оплати праці: Pнорми виробітку встановлюються виходячи з норм для дорослих робітників пропорційно скороченому робочому часу для осіб, що не досягли 18 років(ст.193 КЗпПУ);
Pзаробітна плата працівникам молодше 18 років при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується в такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи (ст.194 КЗпПУ).
- щодо часу відпочинку неповнолітніх
(ст.195 КЗпПУ):
Pправо на відпустку у перший рік роботи виникає до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на підприємстві,
Pвідпустка надається у зручний для них час,
Pтривалість відпустки - 31 календарний день (ч. 8 ст. 6 ЗУ «Про відпустки).
- щодо особливостей звільнення
(ст.198 КЗпПУ):
Pзвільнення неповнолітніх з ініціативи власника або уповноваженого ним органу допускається, крім додержання загального порядку звільнення, тільки за згодою районної (міської) служби у справах дітей;
Pзвільнення з підстав, зазначених в пунктах 1, 2 і 6 статті 40 КЗпПУ провадиться лише у виняткових випадках і не допускається без працевлаштування.
Варто пам’ятати, що батьки, усиновителі і піклувальники неповнолітнього мають право вимагати розірвання трудового договору з неповнолітнім, коли продовження його чинності загрожує здоров’ю неповнолітнього або порушує його законні інтереси (ст.199 КЗпПУ).
ВАЖЛИВО!Роботодавець зобов’язаний  вести спеціальний облік працівників, які не досягли 18-річного віку, із зазначенням дати їх народження (ст. 189 КЗпПУ).
 
 

Кожен роботодавець повинен пам’ятати,

 

 

що використання праці неповнолітніх –

 

 

справа відповідальна!

 

 

УВАГА! ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ!

 

 

 

Юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність:

 

 

- фінансову: за порушення законодавства про працю відповідно до ст. 265 КЗпПУ (штрафи від 3723 грн. до 372300 грн.).
 

- адміністративну: за порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці відповідно до ст. 41 КпАПУ.

 

- кримінальну: порушення правил працевлаштування неповнолітніх осіб може бути кваліфіковано як грубе порушення трудового законодавства відповідно до ст.172 ККУ (штраф від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або позбавлення права обіймати певні посади, або заборона на зайняття певною діяльністю до п’яти років, або виправні роботи на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців).
 
 
Роботодавець, який використовує працю неповнолітніх, зобов’язаний дотримуватись встановлених Кодексом законів про працю Українивимог щодо трудових прав та гарантій таких осіб.
 
 
 

За більш детальним роз’ясненням, звертайтесь до спеціалістів

 

 

Управління Держпраці

 

 

у Миколаївській області

 

 

за адресою: вул. Маршала Василевського, 40/1,

 

 

м. Миколаїв, 54003

 

 
 
 

(50 01 34, 36 22 88

 

 

Е-mail: 14mk@dsp.gov.ua
 
 
Управління Держпраці у Миколаївській області
 
Захищена праця молоді сьогодні – збережений трудовий потенціал для майбутнього
 
 
 
 
 
 
м. Миколаїв

2018 

 

 Година для дитини»

 

Арбузинський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді інформує населення Арбузинського району про Постанову КМУ від 4 липня 2017р. №465 про «Деякі питання здійснення наставництва над дитиною – сиротою та дитиною, позбавленою батьківського піклування», а саме:

- Основними завданнями наставництва є: визначення та розвиток здібностей дитини, сприяння реалізації її інтересів у професійному самовизначенні; надання дитині доступної інформації про її права та обов’язки; формування в дитини практичних навичок, спрямованих на адаптацію її до самостійного життя, зокрема щодо вирішення побутових питань, розпорядження власним майном і коштами, отримання освітніх, соціальних, медичних, адміністративних та інших послуг; ознайомлення дитини з особливостями суспільного спілкування та подолання складних життєвих ситуацій; сприяння становленню дитини як відповідальної та успішної особистості; формування в дитини навичок здорового способу життя.

- Наставництво здійснюється на договірній основі в індивідуальній формі однією повнолітньою дієздатною особою над однією дитиною.

- Наставником може бути повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс підготовки з питань соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя (далі — курс підготовки), отримала висновок про те, що вона може провадити діяльність з організації наставництва, та уклала договір про наставництво.

- Організація та підбір кандидатів у наставники здійснюється центром соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді. Тому усім хто хоче і може присвятити свій час, знання та сили дітям, ми Вам допоможемо.

Дізнатися більше про наставництво Ви можете завітавши до Арбузинськго центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді за адресою:

смт. Арбузинка, пл.. Центральна, 18, каб. 206., або за телефоном 3-16-86. 

 

Патронатні вихователі – тимчасова родина для дитини

Діти повинні рости в рідній сім’ї, з мамою і татом. Адже сім’я є тим природним середовищем, де відбувається розвиток особистості дитини.

Батьки – це першовихователі, які турбуються про здоров’я, духовний та моральний розвиток своїх чад, передають свій досвід взаємодії з людьми та природою, готують дітей до самостійного життя та праці.

Та буває так, що життя дітей в сім’ї стає нестерпним, буває більше схожим на повну бездоглядність або й на суцільне насильство. Причин, які призводять сім’ю до складних життєвих обставин і не уможливлюють проживання дитині там – безліч. Тоді постає питання вилучення дитини з біологічної сім’ї.

Саме з метою забезпечення прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення в сім’ю, створюються сім’ї патронатних вихователів.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітації дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин.

Патронат є альтернативою державним інтернатам та притулкам. Діяльність сімей патронатних вихователів дає можливість уникнути рішення щодо позбавлення батьківських прав тих татів і мам, яким була потрібна допомога у налагодженні життя.

Створити сім’ю патронатного вихователя – це не тільки можливість врятувати чиюсь сім’ю, але й можливість вирішення проблеми власного працевлаштування з достойною грошовою винагородою. Патронатний вихователь за свою роботу, яку виконує за договором, отримує грошове забезпечення у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. Також патронатний вихователь отримує соціальну допомогу на кожну влаштовану в сім’ю дитину у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідно віку на місяць. Соціальна допомога використовується патронатним вихователем у повному обсязі для забезпечення повноцінного харчування, виховання, навчання та розвитку дитини відповідно до її потреб.

Хто може стати патронатним вихователем?

Патронатним вихователем може бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі; проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки; відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві.

Патронатний вихователь не може поєднувати надання послуг патронату над дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною. Патронатними вихователями не можуть бути особи, зазначені у статті 212 Сімейного кодексу України, а також особи, чиї діти були засуджені, перебувають/перебували у конфлікті з законом.

Кандидат у патронатні вихователі подає до районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем проживання такі документи:

  1. заяву;
  2. копії свого паспорта громадянина України;
  3. копію трудової книжки (за наявності);
  4. висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі та осіб які проживають разом з ним, складені за формою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 866 „ Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини ”;
  5. довідки про відсутність судимості, в т.ч. і у повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі;
  6. документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
  7. письмова згода на влаштування дітей до цієї сім’ї усіх повнолітніх членів сім’ї кандидата у патронатні вихователі, які проживають разом з ним, а також дітей, за умови досягнення ними віку, коли вони спроможні самостійно висловлювати свою думку.

Кандидат у патронатні вихователі, який пройшов первинний відбір, разом з кандидатом у помічники патронатного вихователя, за клопотанням районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді направляється до обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для обов’язкового проходження навчання за програмою, затвердженою Міністерством соціальної політики.

                                                             Шукаємо патронатних вихователів

Для роботи патронатними вихователями шукаємо сім’ї, які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту. Гарантовані: грошове забезпечення патронатного вихователя, соціальна допомога  на виховання дитини, комплексна професійна підтримка.

 

      Якщо Ви сім’я,  яка має позитивний досвід виховання власних дітей, проживаєте на території Арбузинського району і небайдужі до долі дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, отримайте інформацією, як тимчасово підтримати дитину, яка перебуває у складних життєвих обставинах на платній основі.

      Детальнішу інформацію щодо створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя можна дізнатись у Арбузинському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за телефоном (05132 ) 3-16-86, та за адресою центру смт Арбузинка, пл.Центральна 18 каб.205.